سلام، به وب‌سایت گروه صنعتی اسمیاکو خوش آمدید.

لوگو
گروه صنعتی اسمیاکو

دستگاه قالیشویی اتوماتیک چیست

دستگاه قالیشویی اتوماتیک چیست

دستگاه قالیشویی اتوماتیک به دلیل کارایی و ایجاد سهولت در کار شستشوی فرش یکی از مهم‌ترین تجهیزات کارگاه‌هایی قالیشویی است. کارگاه‌هایی قالیشویی، روزانه با تعداد زیادی فرش برای شستشو مواجه هستند. بدیهی است که در شهرهای بزرگ تعداد فرش‌ها از شهرهای کوچک بسیار بیشتر است. شستشوی این حجم فرش به روش سنتی و با دست عملاً امکان پذیر نیست و برای این کار باید از تجهیزات مخصوص یعنی دستگاه قالیشویی اتوماتیک استفاده شود. در این مقالۀ گروه صنعتی اسمیاکو توضیح خواهیم داد که دستگاه قالیشویی اتوماتیک چیست و شما را با کاربردها و سایر موارد مربوط به آن آشنا خواهیم کرد.

در این مطلب ابتدا دستگاه قالیشویی اتوماتیک را به طور مختصر معرفی خواهیم کرد. پس از آشنایی اولیه با این دستگاه مهم، نحوۀ عملکرد آن را خواهید آموخت. در ادامۀ مقاله، توضیح خواهیم داد که این دستگاه برای استفاده در چه مکان‌هایی مناسب است. سپس، چند مورد از مزایای استفاده از دستگاه قالیشویی اتوماتیک را نام برده و در مورد هر یک توضیح مختصری خواهیم داد.

پس از خواندن این مقاله، نظرها و پیشنهادهای خود در مورد این دستگاه را در بخش نظرها در انتهای این صفحه با ما در میان بگذارید. سؤالهای خود را نیز در این خصوص مطرح کنید. اگر در استفاده از این دستگاه تجربه‌ای دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

دستگاه قالیشویی اتوماتیک چیست

همانطور که از نام این دستگاه پیداست، این دستگاه برای شستشوی فرش به روش اتوماتیک به کار می‌رود. اصلی‌ترین کاربرد این دستگاه در کارگاه‌های قالیشویی است. چون امروزه دیگر به ندرت پیش می‌آید که خانوارها مانند زمان‌های گذشته فرش را در منزل بشویند. با پیدایش کارگاه‌های قالیشویی خانوارها به این نتیجه رسیده‌اند که ارسال فرش به قالیشویی از شستشوی آن در منزل هم راحت‌تر است و هم مقرون به صرفه. علاوه بر این، در مصرف آب هم صرفه جویی خواهد شد.

نحوه عملکرد دستگاه قالیشویی اتوماتیک

این دستگاه مکانیزم عملکرد پیچیده‌ای ندارد و کار کردن با آن نیز ساده است. پس از وارد کردن فرش، آن را خیس کرده و سپس برای فرچه کشی و شستشو با برس به کمک نوار نقاله جابجا می‌کند. پس از آنکه فرش به زیر برس‌ها رسید، ماده شوینده مناسب برای فرش اضافه و شستشوی فرش شروع می‌شود. در انتهای فرایند شستشو، فرش با کمک فشار و پرس دستگاه آبکشی شده و نقاله‌های مخصوص آن را به صورت لول درآورده و برای آب گیری با دستگاه آبگیر فرش آماده می‎شود.

کار کردن با این دستگاه به صورت کاملاً اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت دست است و به همین دلیل، نیازی ندارد که اپراتور دستگاه فردی متخصص باشد!

دستگاه قالیشویی اتوماتیک

دستگاه قالیشویی اتوماتیک به درد چه مکان‌هایی می‌خورد؟

با توجه به مطالبی که در بالا توضیح دادیم و نیز نام دستگاه، مشخص می‌شود که مهم‌تر از هر مکان دیگری خرید دستگاه قالیشویی اتوماتیک برای استفاده در قالیشویی‌ها مناسب است. بدیهی است که قالیشویی تنها مکانی است که فرش به تعداد زیاد در یک زمان برای شستشو آورده می‌شود. ازآنجاکه در این محیط‌ها نمی‌توان فرش‌ها را به دلیل تعداد زیادشان با دست و به روش سنتی شست، به تجهیزاتی نیاز است که بتوانند این کار را با سرعت بیشتر، زمان کمتر و با کیفیت بالاتر بشویند. در نتیجه، بهترین راه استفاده از دستگاه قالیشویی اتوماتیک است تا بتوان شستشوی فرش را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

مزایای استفاده از دستگاه قالیشویی اتوماتیک چیست

تا این قسمت از مقاله و با توجه به توضیحاتی که دادیم، مزایای استفاده از این دستگاه را می‌توانید بگویید. در این قسمت این مزایا را با جزئیات بیشتری توضیح می‌دهیم. به طور کلی، استفاده از دستگاه قالیشویی اتوماتیک این مزایا را به همراه دارد:

صرفه جویی در زمان

همانطور که می‌دانید، شستن فرش با دست و به روش سنتی وقت‌گیر است. در کارگاه‌های قالیشویی به هیچ وجه امکان استفاده از روش سنتی وجود ندارد. استفاده از دستگاه قالیشویی اتوماتیک باعث می‌شود فرش‌ها در زمان بسیار کمتری نسبت به روش سنتی شسته شوند. اگر در روش سنتی شستن یک فرش به حداقل یک ساعت زمان نیاز دارد، با این دستگاه می‌توان در زمان کمتر فرش‌های بیشتری را شست.

صرفه جویی در مصرف آب

با شستشوی فرش به کمک این دستگاه، آب بسیار کمتری مصرف می‌شود و این مزیت بسیار مهمی است. امروزه با توجه به بحران کمبود آب، مصرف کمتر آن اهمیت بسیاری دارد. طراحی این دستگاه به گونه‌ای است که آب بسیار کمی مصرف می‌کند و در نتیجه این ویژگی یکی از مزایای مهم دستگاه به شمار می‌رود.

کیفیت بالای شستشوی فرش

با استفاده از دستگاه قالیشویی اتوماتیک فرش‌ها با کیفیت بسیار بالایی شسته می‌شوند. کیفیت بالای شستشو یکی از جنبه‌هایی است که اهمیت زیادی دارد. بدیهی است که هر چه کیفیت شستشوی فرش بهتر باشد، مشتریان بهتر و بیشتری به سراغ کارگاه‌های قالیشویی خواهند آمد.

صرفه جویی در نیروی کار

شستشوی فرش با دستگاه قالیشویی اتوماتیک نیاز به نیروی کار چندانی ندارد. یک اپراتور به آسانی می‌تواند با آن کار کند. مزیت دیگر این مورد آن است که اپراتور این دستگاه به تخصص و مهارت چندانی نیاز ندارد. چون این دستگاه مکانیزم کار پیچیده‌ای ندارد.

کاهش آسیب به فرش

دستگاه قالیشویی اتوماتیک به گونه‌ای طراحی شده و کار می‌کند که در حین فرایند شستشو هیچ آسیبی به فرش وارد نمی‌شود. طبیعتاً تحویل فرش به صورت سالم و بدون هیچ آسیب دیدگی یکی از مزایای مهم به شمار می‌آید که برای مشتریان اهمیت زیادی دارد.

سرعت و دقت بالای شستشو

به دلیل مکانیزه بودن شستشو با دستگاه، فرش با سرعت و دقت بالایی شسته می‌شود. شستشوی فرش در کمترین زمان ممکن و با بیشترین دقت هم یکی از انتظاراتی است که مشتریان از کارگاه‌های قالیشویی دارند. به همین دلیل، با انتخاب دستگاه مناسب می‌توانید به تمام این انتظارات مشتریان بهترین پاسخ را بدهید.

دستگاه قالیشویی اتوماتیک

نتیجه گیری

شاید بتوان گفت که دستگاه قالیشویی اتوماتیک ضروری‌ترین تجهیزاتی است که در کارگاه‌های قالیشویی استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه، فرش‌ها در مدت زمان بسیار کم شسته می‌شوند. شستن فرش با این دستگاه مزایایی دارد از جمله اینکه زمان شستن فرش کاهش می‌یابد، در نیروی کار و مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود. کیفیت شستشو بسیار بالا می‎رود، به فرش‌ها هم آسیبی نمی‌رسد.

در این مقاله ابتدا برایتان گفتیم که دستگاه قالیشویی اتوماتیک چیست. سپس نحوۀ عملکرد آن را به شکل مختصر توضیح دادیم. در ادامه به مکان‌هایی اشاره کردیم که این دستگاه به کار می‌آید. پس از آن، چند مورد از مزایای استفاده از آن را نام برده و هر یک را اندکی توضیح دادیم.

در پایان مقاله، نظرها و پیشنهادهای سازنده خود را با ما در میان بگذارید. سؤالات و ابهام‌های خود در مورد کاربرد دستگاه یا هر زمینۀ دیگری را در همین صفحه یا از طریق صفحۀ تماس با ما مطرح کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً برای تماس کلیک کنید